مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی دو روز آینده درغالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود که پیامد آن افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در برخی شهرهای صنعتی و پرجمعیت است.

احد وظیفه افزود: روز دوشنبه (۱۱ دی ماه) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وغرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان می‌شود.

وی در ادامه گفت: در این روز در مناطقی از جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست و شهرهای صنعتی تهران، کرج، اصفهان، اراک و مشهد غبارآلود می‌شود همچنین بعد ازظهر دراستان‌های گیلان و غرب مازندران افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهارکرد: آسمان تهران فردا صاف همراه با غبارمحلی دربعداز ظهر افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۱ درجه سانتیگراد و دوشنبه نیمه ابری تا ابری دربعدازظهرهمراه با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای هوا در این روز به ۱۰ و ۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

#

اشتراک این خبر در :